drevovýroba
dom | byt | záhrada

Nábytok z masívneho dreva

Nábytok z masívneho dreva

Nábytok z masívu sa už po niekoľko rokov vyrába v mnohých štýloch, ktoré nestarnú ani nevychádzajú z módy a tak si nachádza obľubu u všetkých generácií. Drevený masív pôsobí ukľudňujúcim a prírodným dojmom, a preto je tak často vyhľadávaný. Všetky výrobky sú ošetrené ekologickým bezfarebným lakom pre ľahkú údržbu.

Skrine a poličky z masívnych kusov dreva si môžete zakúpiť takmer kamkoľvek do vášho bytu. Vďaka prirodzenému vzhľadu dreva, na ktorý sa kladie pri výrobe dôraz, si nábytok po dlhé roky dokáže zachovať prirodzene prírodný vzhľad. Tak napríklad v spálni dokáže dotvoriť pokojné prostredie pred spaním a po prebudení. Zakúpite Ak zakúpite veľkú šatníkovú skriňu s doplnkom ďalšieho zrkadla v rovnako farebnom drevenom ráme, vzhľad stien spálne sa tak o mnoho vylepší, ako keby ste mali len holé steny. Ku skrini v rovnakom odtieni dreva si potom dodatočne môžete ešte zaobstarať nočné stolíky. Ak máte stolíky vyrobené z borovicového masívu s prírodným dizajnom, nemusíte sa báť ho nakombinovať s ďalším materiálom ako dekoráciu. Vedľa veľkej sklenenej vázy s usušenými kvetinami je masívne drevo unikátnym spojením, ktoré vytvára nenapodobiteľný prírodný vzhľad. Po kombinácii s ostatnou dekoráciou môže byť vami usporiadaný interiér bohatou inšpiráciou pre vašich priateľov a príbuzných, ktorým tým môžete tak trochu pomôcť, ak náhodou riešia podobný problém ako vy.

Masívne kusy nachádzajú všestranné využitie od veľkého nábytku po malé drobné poličky a botníky. Tak napríklad predsieň. Je to prvé miesto, ktoré vaša doteraz neznáma návšteva vidí, a preto aj tu si môžete dopriať vkusný a pohodlný nábytok, aj keď tu tiež môžete mať iba botník a nejakú tú drobnú skrinku so zrkadlom. Ak máte deti a zariaďujete pre ne izbu, tak ani tu sa nesmie na nič zabudnúť. Takáto palanda vyrezávaná z väčších kusov dreva je omnoho bezpečnejšia ako výrobok zo zmontovaných komponentov, prídavných nôh, zábran a osobitného roštu. Masívny nábytok skutočne zaručuje dlhšiu životnosť, a preto sa rozhodne do neho investovať oplatí. Ako univerzálne riešenie, ktoré sa hodí takmer do každého interiéru, vám odporúčame nábytok z borovicového masívu. Ten postupom času začne meniť svoju pôvodnú farbu, ktorú mal v čase zakúpenia. Nové výrobky sú svetlé a časom zmenia odtieň na zlatý med. A preto je vhodné nakombinovať si nábytok z masívu rovnakého výrobcu, pretože prírodný odtieň rôznych výrobcov sa môže nepatrne líšiť. Väčšina takýchto povrchov je ošetrená špeciálnym bezfarebným lakom ako ochrana a na údržbu sú stále o mnoho menej náročné.

Potrebujete do spálne domov alebo na chatu nejaký dostatočne veľký úschovný priestor pre periny a vankúše? Aj truhly na periny sa vyrábajú v mnohých prevedeniach od drevených po vyrezávané. Veľkosť truhly nemusí mať vždy súvislosť s počtom perín v domácnosti. Ak vám v nej nejaký ten priestor navyše zostane, potom ho vždy na niečo využijete. Truhlu je možné navyše viacúčelovo využívať nielen v spálni, ale tiež aj v predsieni miesto botníka, prípadne v ktorejkoľvek miestnosti miesto komody. Výhodou perináku a truhiel z masívu je prírodný materiál, ktorý príjemne vonia staticky sa nenabíja. Masív sa svojím univerzálnym dizajnom hodí takmer do každého interiéru.